عدالت خواهی | معرفی قسمت ۱ از فصل ۱ سریال خاطرات کارآگاه (۲۰۲۱)

715+-TqktXL._RI_

قسمت ۱  از فصل ۱ سریال خاطرات کارآگاه

کابوسی سیاه و سفید در دل فضایی سرد که انسان‌ها را در خود فرو می‌برد. دست و پنجه نرم کردن با اتفاقات حل نشدنی زندگی، کاری‌ است بسیار سخت، که هر کسی از پس آن برنمی‌آید. اتفاقات ناگواری که برای هضم آن نیاز به کمک خواهیم داشت. کسی که بیاید و ما را از آن کابوس رها کند و زندگی را به ما ببخشد. گذشتن از خانواده یا دوستان یا آشنایان خود کار آسانی نیست، مخصوصا زمانی که آنها را گم کرده باشیم و به دنبال راهی باشیم که آنها را بیابیم.

سریال خاطرات کارآگاه (Detective Diaries) در ژانر جنایی محصول کشور آمریکا، سال ۲۰۲۱ در یک فصل شش قسمتی پخش شد. امتیاز imdb سریال۸.۷ بوده است. سریال خاطرات کارآگاه با نقد مثبتی از طرف منتقدان و بینندگان روبرو شد و عدهٔ بسیاری از مخاطبان، خواستار ساخته شدن فصل دوم از این سریال بوده‌اند. نویسندۀ سریال کوین بنکی و کارگردان آن وینستون کاتشال هستند. وین اسپرینگر، گیب کارمونا، تای کنون، دنیل نورتون و کول اسپرینگر نیز از بازیگران این سریال هستند.

خلاصه قسمت اول

کلی برایانت، رئیس پلیس سابق این فرصت را پیدا می‌کند تا یک پروندهٔ وحشتناک قتل را که در گذشته اتفاق افتاده است، اما نتیجهٔ آن مشخص نشده را دوباره مورد بررسی قرار دهد. کلی از دوران کودکی خود با این پرونده درگیر بوده است، زیرا پدرش که پلیس هم بوده، جسد مقتول را پیدا می‌کند. اما هیچ‌وقت آن پرونده حل نشد و حالا کلی برایانت بعد از سی و سه سال، به کمک دو نفر از همکارانش لیندا و پیت سعی می‌کند ماجرای قتل زن جوانی به نام گوندلین مور را به سرانجام برساند. او بار دیگر پرونده را بیرون می‌آورد و شروع به بررسی و از خانواده مقتول نیز بازجویی می‌کند. کلی برایانت زمانی که در باب این پرونده به نتایجی دست پیدا می‌کند، درگیر ماجرای پروندهٔ مردی می‌شود که گم شده و هیچ‌گونه اثری از او نیست. کلی تمام سعی‌اش را می‌کند که هر دو پرونده را حل کند و در دادگاه موفق شود.

نگاهی به گذشته

نویسندۀ سریال خاطرات کارآگاه باهوش و خلاق است. او توانسته از دل جریانات، ماجرای جنایی قصه را بیرون بکشد و آن را چنان بسط دهد که مخاطب را با خود به چالش بکشد و کاری کند مخاطب نیز برای حل پرونده‌ها، به ذهن خود فشار بیاورد. شخصیت با استعداد کلی برایانت تمایل دارد شهر کوچک خود را از تاریکی پنهانی که درون آن است، نجات دهد. کوین بنکی نویسندۀ اثر، در این مستند سریالی سعی دارد مفهوم انسانیت را به جهان نشان دهد و به آنها بگوید که انسانیت امروز، جهان امروز را می‌سازد. 

کارگردان قاب‌ها را چنان درست و مرتب کنار هم چیده است که مخاطب جذب هر چیز کوچکی که در قسمت اول سریال است می‌شود و هیچ چیزی از چشم مخاطب دور نمی‌ماند.

 بازیگران سریال از جمله شخصیت اصلی یعنی کلی برایانت، که راوی داستان سریال است، بازی بسیار خوبی دارد. او که می‌خواهد عدالت را در شهر خود برقرار کند، سعی دارد تا رابطهٔ دوستانه‌ای با کسانی که درگیر پرونده هستند برقرار کند. مخاطب به راحتی با تمام شخصیت‌ها همزاد پنداری و احساسات مخاطب را جریحه دار می‌کند. تنش در قسمت اول سریال خاطرات کارآگاه، در هر لحظه بالا است زیرا که مدام در طول پیش رفتن سریال ذهن مخاطب درگیر می‌شود، او را رها نمی‌کند و همانند کلی برایانت مخاطب خود را هم در جایگاه کارآگاه و هم جایگاه شخصی که عزیزی را از دست داده است می‌گذارد و این خودش برای مخاطب چیز تازه‌ای است. تعلیق دومین چیزی است که با ذهن مخاطب بازی می‌کند، از او می‌خواهد انتظار بکشد تا با شخصیتی که با پرونده درگیر است و عذاب می‌کشد، ایجاد هم‌دردی کند و امیدوار است که این‌بار پرونده حل شود و همه به یک آرامش درونی در زندگی خود برسند.

به تماشایی مستند سریالی خاطرات کارآگاه بنشیند و از مسیر حل شدن پرونده‌ها لذت ببرید.

Leave a comment